Kaheksajalg

Octopus vulgaris (Octobus magnificus)

Kaheksajalg
Joonistus: Scandinavian Fishing Year Book
Ära osta! Kui on pärit Brasiiliast (FAO 41).
Ole ettevaatlik! Kui on püütud puurlõksuga (FPO) Mauritaaniast, Senegalist, Gambiast või Ghanast (FAO 27 IX; FAO 34; FAO 37).

Õngega (LHP) Marokkost, Mauritaaniast, Senegalist või Ghanast (FAO 34; 51; 57; 61; 71).

Võrguga (GNS) Inglise kanalist (FAO 27 VIId; VIIe).
Söö meeleldi! Puurlõksuga (FPO) Inglise kanalist (FAO 27 VIId; VIIe).

Kaheksajalad elavad ookeani põhjas, kasvavad aeglaselt ja on ülepüügile tundlikud. Nad võivad olla 130 cm pikad, kuid saavad suguküpseks juba 10 cm pikkusena. Kaheksajalal on oluline koht Vahemere ja Portugali köögis. Eestis võib kaheksajalga leida konservides või restoranides. 

Viimatised teadusuuringud ütlevad, et suure tõenäosusega on kaheksajalad teadvusega olendid, kes on arvatavasti nutikamad kui koerad. See seab ülesse eetilise küsimuse, kas kaheksajalg toidulaual on ikkagi hea mõte?Kaheksajalad elavad ookeani põhjas, kasvavad aeglaselt ja on ülepüügile tundlikud. Nad võivad olla 130 cm pikad, kuid saavad suguküpseks juba 10 cm pikkusena. Kaheksajalal on oluline koht Vahemere ja Portugali köögis. Eestis võib kaheksajalga leida konservides või restoranides. 

Viimatised teadusuuringud ütlevad, et suure tõenäosusega on kaheksajalad teadvusega olendid, kes on arvatavasti nutikamad kui koerad. See seab ülesse eetilise küsimuse, kas kaheksajalg toidulaual on ikkagi hea mõte?